ul. Morasko 17 61-680 Poznań

61 665 06 06 [email protected]

Groźne czy nie czyli o ogrodzeniach agresywnych

Co kryje się pod nazwą ogrodzenie agresywne? Nie zieje agresją lecz ma chronić przed agresją. Funkcja takiego ogrodzenia jest jasno określona. Ma pełnić rolę ochronną. Jego głównym zadaniem jest uniemożliwienie nieżądanym osobom sforsowanie takiego ogrodzenia lub naruszenie go w jakikolwiek inny sposób oraz wtargnięcie na teren poza ogrodzeniem. Każde ogrodzenie jest pewnego rodzaju fizyczną barierą, a ogrodzenie agresywne swoim wyglądem ma również odstraszać intruzów. Zatem w przypadku ogrodzeń agresywnych estetyczny wygląd, to nie jest to coś na co się stawia. Ogrodzenie tego typu ma przede wszystkim wzbudzać strach.

Gdzie takie ogrodzenia można spotkać?

Choćby na lotniskach. Taki rodzaj ogrodzenia znajduje tam doskonale swoje zastosowanie. Tereny wojskowe lub fabryki o podwyższonym stopniu bezpieczeństwa, też stawiają takie ogrodzenia. Tego typu ogrodzenia muszą być precyzyjnie wykonane. Do ich wytworzenia powinny być użyte najwyższej jakości materiały gwarantujące bezpieczeństwo. Z uwagi na to, że teren do ogrodzenia jest zwykle duży i koszt ogrodzenia go jest również nie mały, to duże znaczenie ma tutaj solidność i trwałość.

Takie ogrodzenia muszą spełniać kilka kryteriów. Ważna jest wysokość, bowiem nie może być niższa niż 180 cm a jego dolna krawędź musi być przytwierdzona do podłoża na stałe. Niezbędny jest także fundament ogrodzenia. 40 cm, to jest minimum wysokości jaką musi posiadać. Jednakże 30cm umieszczone musi być w gruncie, a pozostała część, czyli minimum 10cm nad jego powierzchnią. Jak nie trudno się domyślić, wkopany fundament ma uniemożliwić podkopanie się pod ogrodzeniem.

Dalsze wytyczne mówią o tym, że poszczególne przęsła ogrodzeniowe muszą być przymocowane w dwóch miejscach do podwaliny, a światło pomiędzy dolną krawędzią ogrodzenia a fundamentem musi wynosić maksymalnie 5 cm. Dodatkowo każde agresywne ogrodzenie powinno posiadać pojedynczy lub podwójny odkos z drutem kolczastym.

Ogrodzenia agresywne mają spełniać swoją rolę i z stąd tak wiele wytycznych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.