ul. Morasko 17 61-680 Poznań

61 665 06 06 [email protected]

Nowoczesne ogrodzenia z PCV. Plastikowy design.

Warto docenić zalety plastiku: jego lekkość, wytrzymałość i łatwość konserwacji. Wykonane z niego ogrodzenia coraz częściej zadziwiają oryginalnym wzornictwem i ciekawą różnorodną kolorystyką.

Aranżując przestrzeń wokół domu coraz chętniej sięgamy po plastik. Do niedawna ogrodzenie wykonane z PCV uchodziło za symbol złego gustu. Dziś spotykamy je w najmodniejszych ogrodach. I nic dziwnego; plastik to praktyczny materiał, wart polecenia i sybarytom, i estetom. Tworzywo sztuczne na ogrodzenia ma wiele zalet; jest trwałe, niepodatne na odbarwienia i plamy. Plastikowe ogrodzenia zaskakują też atrakcyjna ceną. Nie należy jednak kierować się jedynie ceną przy wyborze ogrodzenia, najważniejsza jest jakość tworzywa. Dobrym materiałem na ogrodzenia jest tworzywo utwardzane żywicami. Dzięki temu ogrodzenia przetrwają wiele sezonów bez uciążliwej pielęgnacji. Nie szkodzi im bowiem wilgoć, cały rok można je trzymać na zewnątrz (choć silne mrozy nieco osłabiają odporność ogrodzenia). Dużą zaletą ogrodzeń z plastiku jest też lekkość, dzięki czemu sprawdzają się też na balkonach i ogrodach ludzi starszych.

Producenci ogrodzeń z tworzyw sztucznych pomyśleli też o zwolennikach naturalnego efektu. Plastikowe ogrodzenia do złudzenia mogą naśladować drewno, żeliwo, a nawet beton czy kamień-estetyczny, a przy tym bardzo lekki. Od kilku sezonów hitem są ogrodzenia powlekane plecionką – imitacja wikliny lub rattanowych splotów, lekką, trwałą i ciepłą w dotyku.

Ogrodzenia plastikowe łatwo jest utrzymać w czystości. Takie ogrodzenia wymagają jedynie mycia, najlepiej ciepła wodą z mydłem. Można też zastosować specjalne przeparty do czyszczenia i renowacji ogrodzeń PCV. Stosując je, należy się stosować do zaleceń podanych na opakowaniu. Przed zastosowaniem takiego środka warto go przetestować na niewielkiej powierzchni ogrodzenia, słabo widocznej aby sprawdzić czy ogrodzenie nie ulegnie odbarwieniu

Coraz chętniej stosujemy również sztachety z PCV. Popularność sztachet plastikowych spowodowana jest ich licznymi zastosowaniami. Takie sztachety można wykorzystać do budowy balustrad schodów, balkonów czy tarasów, budowy płotków, ogrodzeń a także bram i furtek ogrodzeniowych. Z plastikowych desek można układać nawierzchnie, gdyż dzięki ryflowanej (żłobionej) powierzchni nie są śliskie nawet po deszczu. Dzięki tak wielu zaletom ogrodzenia plastikowe szybko zdobywają sobie przychylność wielu modernizujących oraz zakładających ogrodzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.