ul. Morasko 17 61-680 Poznań

61 665 06 06 [email protected]

Powody dla których warto postawić płot z pcv

Ogrodzenia są ważnym elementem zagospodarowania terenu wokół domu. Wybierając ogrodzenie powinniśmy uwzględnić kilka aspektów tj. np. przeznaczenie ogrodzenia, funkcjonalność ogrodzenia czy właściwości fizyczne materiału z którego są wykonane.

Na rynku dostępne jest wiele rodzai ogrodzeń wytwarzanych z myślą o najróżniejszych gustach i potrzebach klientów. W sprzedaży dostępne są tradycyjne, drewniane ogrodzenia,  ogrodzenia metalowe (płoty kute, siatka ogrodzeniowa), betonowe a od kilku lat także ogrodzenia plastikowe.

Te ostatnie (ogrodzenia z PCV) cieszą się dużą popularnością, gdyż są doskonałym substytutem dla pozostałych rodzajów ogrodzeń. W wielu aspektach ogrodzenia plastikowe zdecydowanie przewyższają inne ogrodzenia. Oto kilka argumentów potwierdzających słuszność tej tezy. Ogrodzenia z plastiku ze względu na bardzo szeroki asortyment znajdują szerokie zastosowanie nie tylko na ogrodzenia posesji ale można z nich również zbudować balustrady tarasów czy balkonów, meble ogrodowe tj. ławki czy pergole kwiatowe.

Ogrodzenia z plastiku są bezpieczne dla ludzi i zwierząt dlatego polecane są na ogrodzenia farmerskie oraz ogrodzenia dla koni. Potwierdzeniem tego jest posiadany przez ogrodzenia PCV atest PZH.

Ogrodzenia plastikowe są również bardzo funkcjonalne i łatwe w eksploatacji. Szczególnie polecane są na ogrodzenia od strony ulicy, gdyż wykazują się doskonałą izolacją akustyczną. Funkcjonalność ogrodzeń z PCV potwierdzają także:

  • Łatwość i szybkość montażu ogrodzenia. -Ogrodzenia plastikowe montuje się tak samo jak ogrodzenia drewniane. Czynność tą można wykonać samodzielnie przy użyciu choćby śrubokręta. Tym samym nie ma potrzeby wynajmowania fachowca do montażu ogrodzenia, co pozwala zaoszczędzić pieniądze.
  • Brak konieczności malowania i impregnacji.– Ogrodzenia z plastiku posiadają bardzo trwałe kolory przez co nie trzeba ich malować. Poza tym nie chłoną wody dlatego nie rdzewieją jak ogrodzenia metalowe oraz nie gniją jak ogrodzenia drewniane. Dzięki temu nie tylko można zaoszczędzić czas i pieniądze przeznaczane na malowanie ogrodzenia ale także można chronić środowisko przed toksycznymi związkami chemicznymi uwalnianymi do atmosfery przy produkcji farb i impregnatów.
  • Łatwość czyszczenia ogrodzenia.– Ogrodzenia PCV bardzo łatwo można utrzymać w czystości. W tym celu nie potrzeba stosować żadnych specjalistycznych detergentów wystarczy zwykły płyn do naczyń lub inny uniwersalny płyn myjący. Można także spłukać ogrodzenie wodą pod ciśnieniem np. z węża co w zupełności wystarczy aby ogrodzenie z plastiku wyglądało jak nowe :).

Ponadto ogrodzenia plastikowe są wyjątkowo trwałe. Są to ogrodzenia na lata użytkowania co gwarantuje najwyższej jakości tworzywo stosowane do produkcji ogrodzeń plastikowych. Dzięki zastosowaniu wysokopolimerycznego polichlorku winylu ogrodzenia PCV są wyjątkowo odporne zarówno na warunki atmosferyczne jak i czynniki biologiczne i insekty.

Trwałości towarzyszy również wyjątkowa uroda oraz estetyka wykonania ogrodzenia z plastiku. Ogrodzenia plastikowe oferowane są w szerokim asortymencie wzorów i kolorów wiele z nich posiada strukturę drewna dlatego ogrodzenia te dostosowane są do różnych gustów. Ogrodzenia PCV będzie idealną ozdobą przydomowego krajobrazu.

Powyższe argumenty potwierdzają iż ogrodzenia plastikowe to właściwy wybór. Ogrodzenia PCV to nie tylko idealna alternatywa dla pozostałych typów ogrodzeń, ale obecnie najlepsze z dostępnych ogrodzeń na rynku.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *