Sztachety Korner

Sztachety Korner
Sztachety Plastikowe “Korner” to jeden z najchętniej wybieranych produktów w naszej ofercie. Ich zaletą jest niezwykle niska cena, ciekawe, klasyczne wzory oraz materiał PCV z którego są produkowane, dający gwarancję długiego okresu użytkowania bez konieczności malowania i konserwacji.
Pobierz Katalog

Ogrodzenia systemu Korner

Ogrodzenia Korner to ogrodzenia na każda kieszeń. Ten system ogrodzeniowy zawiera sztachety plastikowe oraz poręcze dlatego sprawdza się zarówno na ogrodzenia jak i balustrady balkonowe. Ogrodzenia Korner nie zawierają żadnych elementów do montażu ani słupków czy poprzeczek. Są to wyłącznie sztachety i poręcze. Elementy te dostępne są wyłącznie we wzorach i wymiarach podanych w cenniku oraz tylko jednym kolorze ciemny brąz.

Katalog wraz z cennikiem

Montaż sztachet Korner

W celu prawidłowego montażu sztachety należy użyć nitów lub wkrętów. Przed mocowaniem należy, zachowując odpowiednią staranność, przewiercić sztachetę w miejscach oznaczonych na rysunku wiertłem o średnicy odpowiadającej mocowaniu (zalecana średnica to 4 do 5 mm).

W przypadku gdy sztachety montowane są „od tyłu” należy nawiercić uprzednio miejsce montażu na odpowiednią odległość.

Z kolei do montażu przedniego za pomocą śrub, wkrętów lub innych łączników należy używać elementów płasko przylegających do sztachet.

W PRZYPADKU, GDY ROZSTAW MIEJSC PRZEZNACZONYCH DO MOCOWANIA NIE ODPOWIADA PAŃSTWA WYMAGANIOM, ISTNIEJE MOŻLIWOŚĆ MOCOWANIA SZTACHET W DOWOLNYM MIEJSCU, PRZY WYKORZYSTANIU PLASTIKOWYCH PODKŁADEK DYSTANSOWYCH.

Przeciętna ilość sztachetek na metr bieżący płotu wynosi:

8 sztuk (dla wzorów A-D)

9 sztuk (dla wzoru E)

7 sztuk (dla wzoru F)

Instrukcja montażu sztachet Korner wzór D+

Aby zamontować sztachetę należy ją przewiercić w dwóch miejscach wzdłuż środka sztachety. Otwory powinny mieć średnicę minimalnie większą od średnicy śruby, wkręta lub innego łącznika.

Do montażu należy używać łączników płasko przylegających do sztachety (zalecamy śruby zamkowe).

Łącznik przykręcamy do momentu aż poczujemy lekki opór (wkręcamy z wyczuciem, nie zaleca się stosowania łączników stożkowych itp, do montażu sztachet z wzoru D+ nie stosuje się także nitów).

Instrukcja montażu sztachet Korner wzory A i C klejone

Sztachety montujemy przy pomocy wkrętów od tyłu w miejscach specjalnie wzmocnionych. Przed przykręceniem wkrętów dokładnie odmierzamy długość jaką możemy wkręcić w sztachetę i nawiercamy ją wstępnie (w przypadku wkrętów samo gwintujących możemy pominąć nawiercanie).

Galeria ogrodzeń typu Korner